Základní škola CoLibri

Volná místa – výběrové řízení na průvodce 2024

HLEDÁME PRŮVODCE

Naše škola roste, a tak hledáme pro příští školní rok dalšího dospěláka do týmu. Jedná se o pozici průvodce, člověka, který tráví většinu pracovního času s dětmi. Hledáme někoho s nadšením pro sebeřízené vzdělávání a s chutí a energií spoluutvářet celospolečenskou změnu.

NABÍZÍME :

• Podnětné a svobodné prostředí školy založené na důvěře a respektu.
  • Prostor pro osobní růst a další vzdělávání, například možnost stínování na českých a zahraničních demokratických školách, kurzy nenásilné komunikace.
  • Práci se skupinou dětí různého věku.
  • Přátelské a podporující prostředí školní komunity.
  • Prostor pro realizaci vlastních nápadů.
  • Rozsah úvazku 4 dny v týdnu (3 dny ve škole s dětmi, 1 den další práce pro školu z domova).
  • Nástup od srpna 2024.
  • Platové podmínky na úrovni učitele ZŠ, zaměstnanecké benefity.

POŽADUJEME :

• Znalost principů demokratických škol a soulad s nimi.
  • Důvěru v děti a jejich schopnost řídit své vlastní vzdělávání.
  • Nadšení, kreativitu, laskavý a respektující přístup k sobě a ostatním.
  • Schopnost vytvářet bezpečné a podporující prostředí.
  • Zodpovědnost, samostatnost i schopnost spolupracovat v týmu.
  • Schopnost sebereflexe a ochotu růst.
  • Znalost anglického jazyka na komunikační úrovni.
  • Osobní zkušenost z prostředí sebeřízeného vzdělávání velmi vítána.
  • Pedagogické vzdělání výhodou, ale není podmínkou.

PODROBNOSTI K VÝBĚROVÉMU ŘÍZENÍ :

Výběrové řízení proběhne v několika samostatných krocích. Po každém kroku si obě strany potvrzují, jestli chtějí pokračovat dále.

Krok 1. Dotazník, březen-duben 2024

Pokud Vás naše nabídka zaujala a věříte, že jste vhodný kandidát na nabízenou pozici, vyplňte prosím tento DOTAZNÍK a zároveň pošlete svůj životopis na email info@skolacolibri.cz a my se vám ozveme. Dotazník vyplňte nejpozději do 21 .dubna 2024.

Krok 2. Osobní schůzka, konec dubna, případně začátek května 2024

Na základě vyplněných dotazníků a zaslaných životopisů pozveme vybrané zájemce na osobní setkání. Probereme vše, co nás a vás zajímá.

Krok 3. Návštěva ve škole, v průběhu května, případně začátek června 2024

Toho, kdo postoupí do dalšího kola pozveme na týden do školy. Není nad to vyzkoušet si na vlastní kůži, jak to u nás funguje a zjistit, jestli je to to pravé i pro vás. Po vaší návštěvě proběhne na sněmu tzv. preferenční hlasování školní komunity.

Krok 4. Setkání s týmem, konec června 2024

Tady budete mít příležitost potkat všechny členy týmu školy a další vybrané uchazeče. Formát tohoto setkání budeme ladit až dle aktuálních potřeb výběrového řízení.

Krok 5. Rozhodnutí o přijetí, konec června 2024

O finálním přijetí rozhoduje přijímací tým složený ze zaměstnanců a žáků školy. Konečné rozhodnutí bychom rádi udělali do konce června 2024. Nejpozději však do konce července 2024.

Nástup do zaměstnání bude od začátku srpna 2024 s tím, že se začíná dovolenou, pracovat začínáme předposlední nebo až poslední srpnový týden tedy pravděpodobně od 19.8.2024.

Pokud se chcete v souvislosti s tímto výběrovým řízením zeptat na cokoliv dalšího pište své dotazy na: info@skolacolibri.cz .