Přijímání

Pro příští školní rok 2019/2020 přijímáme děti všech věkových kategorií od první po devátou třídu ke každodenní docházce. Již nyní jsme otevřeni vašim dotazům a konzultacím, budeme rádi, pokud se poznáme dříve než prvního září “v lavicích”. Od ledna 2019 budeme pořádat dny otevřených dveří a akce pro širokou veřejnost, o kterých vás budeme průběžně informovat a během kterých si budete moci naši školu zažít tak trochu na vlastní kůži. V dubnu roku 2019 vás pozveme k oficiálnímu zápisu. Napište nám, prosím, na uvedenou adresu a buďte s námi ve spojení…

Tento školní rok 2018/2019 máme bohužel již naplněnou kapacitu a přijímat můžeme děti všech věkových kategorií jen v režimu domácího vzdělávání zapsané pod jinou základní školou. Pokud je vaše dítě v domácím vzdělávání, má zájem o pravidelný pobyt v kolektivu dětí a je vám blízká myšlenka svobodného vzdělávání, můžete se třeba od příštího týdne stát členem naší školní komunity. Děti staršího věku velmi vítáme. Kontaktujte nás a domluvíme se na dalším postupu.

Pište, prosím, na adresu: vecerova.petra@post.cz

Pro domoškoláky

Je možné, že jste rodičem dítěte v domácím vzdělávání zapsaného na jiné škole než ZŠ ZaHrada a rádi byste, aby se vaše dítě k nám připojilo na některé dny.
Také těmto “domoškolákům” doporučujeme být ve škole alespoň tři dny v týdnu (princip tří dní). Dodržování tohoto principu vnímáme jako přínos pro dynamiku školní skupiny a pro možnost stát se platným členem a tvůrcem školy a školního společenství.

Z kapacitních důvodů zatím neplánujeme zapisovat
pod naši školu děti v režimu domácího vzdělávání.

Přijímací proces

Abychom se navzájem lépe poznali, abychom se navzájem ujistili, že touto cestou vzdělávání se chceme společně vydat, má přijímací proces dětí a dospělých k nám několik na sebe navazujících fází, během kterých dostáváme dostatek příležitostí si vše promyslet, ujasnit, doptat se a rozhodnout se.

Při vašem zájmu nás kontaktujte na adrese: vecerova.petra@post.cz

My vám obratem pošleme krátký dotazník a požádáme vás o jeho zodpovězení. Poté vás pozveme k osobní konzultaci, kde se navzájem poznáme. Pokud bude trvat váš zájem dál, domluvíme si termín zkušebního třídenního pobytu u nás. Rodiče požádáme, aby alespoň jeden den z toho strávili ve škole se svým dítětem. K vašemu pobytu se bude moci vyjádřit školní komunita na následujícím sněmu. S vámi se poté sejdeme ke společnému sdílení zkušeností a v případě oboustranného zájmu k domluvě o přijetí.