Jsme škola pro vás?

• Jste rodiče, kteří si přejí, aby vaše děti rostly v důvěryhodném, bezpečném a svobodném prostředí?
  • Jste děti, které se žitím učí a učí se pro život? A hledáte školu, kde se žije?
  • Jste dospělí a hledáte prostor pro seberealizaci?

Jsme rádi, že se o naši školu zajímáte. Ze zkušenosti svobodných škol v zahraničí i v České republice vyplývá, že vzdělávání postavené na důvěře, dobrovolnosti a sebeřízení, není pro každého.

“Svobodné demokratické školy jsou pro všechny děti, ale ne pro všechny rodiče…“.

Je pravda, že naše škola se vymyká nejen z tradičně pojatého vzdělávání na klasických základních školách, ale také z rámce alternativních škol. V naší škole nesou zodpovědnost za své vzdělávání děti. A je na rodičích, aby s tímto faktem uměli pracovat, reflektovali svoje strachy a zase a znovu v sobě hledali důvěru v dítě a jeho vlastní jedinečnou cestu životem. Záleží nám na tom, aby spolu členové školní komunity mohli být a učit se v prostředí důvěry, otevřenosti a souladu. Z těchto důvodů u nás přijímání nových členů komunity probíhá ve více krocích a delší dobu. Nebojte, pokud už se stanete součástí naší školy, nebudete v tom sami.